Wybrać łóżko z zagłówkiem czy bez zagłówka

Wybierając łóżko do sypialni, klienci sklepów meblowych najczęściej decydują się na tapicerowane modele dwuosobowe, ponieważ nie tylko elegancko i stylowo się one prezentują, ale również gwarantują komfort i wygodę wypoczynku, a także bezpieczeństwo snu. Coraz częściej w aranżacjach sypialni można zauważyć tzw. łóżka z wezgłowiem, czyli z tapicerowanym zagłówkiem. Tapicerowany zagłówek będzie świetnym wyborem, szczególnie gdy lubisz przed snem czytać książkę w łóżku lub oglądać telewizję. Jakie łóżko lepiej sprawdzi się w przestrzeni sypialni: z zagłówkiem czy bez zagłówka?

 


Jakie są zalety łóżka z zagłówkiem?


Zagłówek zamontowany w łóżku sprawi, że podczas czytania książki czy wspomnianego oglądania telewizji nie będziesz musiał opierać się o zimną i twardą ścianę, lecz o miękki i przyjemny w dotyku materiał, który gwarantuje komfort i wygodę nawet wielogodzinnego wypoczynku. Zagłówek szczególnie doceniony będzie w chłodne wieczory, kiedy dotyk chłodnej ściany mógłby być szczególnie dotkliwy. Ponadto zagłówki są odpowiednio wyprofilowane, tak więc zapewniają użytkownikom odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Ogromną zaletą łóżka z zagłówkiem jest również chronienie ściany przed zabrudzeniami, które mogą pojawić się w przypadku łóżka bez zagłówka.

 


Jaki model łóżka z zagłówkiem wybrać?


Sypialnia jest przestrzenią, która powinna gwarantować spokój oraz ciszę, być oazą wypoczynku, dlatego do wspomnianego wnętrza nie tylko należy wybrać łóżko praktyczne i funkcjonalne, ale również nowoczesne i odznaczające się elegancką konstrukcją. Łóżka z zagłówkami dostępne są w szerokiej gamie wzorów, kolorów i struktur, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie ich do tworzonej aranżacji. Wybierając łóżko do sypialni, warto postawić na stonowaną estetykę, dzięki czemu wszystkie elementy będą ze sobą harmonijnie współgrać i nigdy nie wyjdą z mody.

 


Niski czy wysoki zagłówek?


Oczywiście wybierając łóżko z zagłówkiem, należy zdecydować się nad jego wysokością. W naszym sklepie meble.pl dostępne są zarówno modele łóżek z niskim, jak również z wysokim wezgłowiem. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest kierowanie się nie tylko wyglądem łóżka, ale również jego funkcjonalnością i praktycznością. Jeżeli jesteś osobą wysoką, lepszym rozwiązaniem będzie wysoki zagłówek, ponieważ mniejsza wersja może uciążliwie wbijać się w plecy, co zamiast pełnego zrelaksowania się doprowadzi do dyskomfortu. Jednakże nie wszędzie możliwe jest umieszczenie łóżka z wysokim zagłówkiem. Niski zagłówek polecany jest do sypialni ze skosem, a więc aranżowanych na poddaszu, jak również do aranżacji niewielkich pomieszczeń, które nie zostaną przez nie przytłoczone.

 


Zagłówek pikowany


Wybierając zagłówek do łóżka, koniecznie musisz się zastanowić nie tylko nad efektownym wyglądem wnętrza sypialni, ale również nad jej funkcjonalnością. Z jakiego materiału i w jakim stylu powinien być wykonany zagłówek? Modnym rozwiązaniem jest zagłówek pikowany, który świetnie sprawdzi się w sypialniach wykończonych w stylu glamour, jak również w sypialniach nowoczesnych.

 


A może łóżko bez zagłówka?


Oczywiście można również zdecydować się na łóżko bez zagłówka, które idealnie odnajdzie się w aranżacjach sypialni stawiających na minimalizm. Wezgłowie nie przyczyni się do optycznego zmniejszenia wnętrza, dlatego perfekcyjnie sprawdzi się nawet w mniejszych sypialniach. Chwilowym rozwiązaniem, które umili Ci seans filmowy w przypadku posiadania łóżka bez zagłówka, będzie oparcie o ścianę poduszek — chociaż jest to rozwiązanie mało stabilne, to jednak zapewnia wygodę wypoczynku

Kategorie: Poradnik
Tags:
Pliki cookies są ważne dla prawidłowego funkcjonowania eurosofa.pl oraz w celu poprawy komfortu korzystania ze strony sklepu.
Wybierz «Akceptuj» lub «Ustawienia», aby ustawić swoje opcje.