Jak wybrać meble tapicerowane

Jak wybrać meble tapicerowane

 

Najważniejszym wyposażeniem twojego salonu są meble wypoczynkowe. Ich wybór jest niezwykle ważny, gdyż służyć będą tobie przez długie lata. Zakup takich mebli wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego zanim wybierzesz konkretny model i rodzaj mebli wypoczynkowych, weź pod uwagę kilka istotnych czynników. Prawidłowy wybór pozwoli nam cieszyć się niezawodnością i wygodą wybranych mebli przez długi okres czasu, zobacz poniżej czym warto się kierować podczas wyboru mebli tapicerowanych.

 


Wykonanie w wysokiej jakości


Meble tapicerowane są od lat podstawowym wyposażeniem salonu, ze względu na to że są bardzo wygodne oraz miękkie. Dzięki swoim właściwością, świetnie sprawdzają się jako miejsce do wypoczynku po całym dniu pracy. Swoją rolę będą spełniały jednak tylko wtedy, gdy, przed ich zakupem w dokładny sposób skontrolować szereg ich parametrów. W szczególności ważne są tutaj: ich konstrukcja, wykończenie, zastosowane mechanizmy oraz wypełnienie. Często pojawiają się oferty mebli w bardzo atrakcyjnej cenie, jednak często za ceną idzie także jakość. Z tego powodu polecamy, aby zawsze weryfikować powyższe kryteria. Konstrukcja oraz wykończenie mebli tapicerowanych. Stabilna i trwałą konstrukcja mebla jest podstawowym warunkiem trwałości mebla. Jeśli zobaczymy model wysokiej jakości zaobserwujemy od razu solidność jego wykonania oraz wysoką wytrzymałość. Na pierwszy rzut o jakości wykonania może świadczyć przede wszystkim wykończenie, przeszycia oraz detale.

 


Wypełnienie mebli tapicerowanych

 

 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że meble tapicerowane mogą być wypełnione różnego rodzaju i jakości sprężynami oraz pianką. A to właśnie ten element decyduje o poziomie komfortu podczas odpoczynku, siedzenia czy snu. Na początku po zakupie większość mebli będzie wygodna, jednak z czasem użytkowania meble tapicerowane zaczynają się zużywać. Dotyczy to nie tylko narożników, ale także sof, foteli i puf. Czym wypełnienie będzie lepsze tym kupiony mebel będzie nam dłużej służył i w satysfakcjonujący sposób pełnił swoją rolę. Jakie więc wypełnienie wybrać?
Przed wszystkim poza pianką musi być w meblu zastosowana sprężyna. Najczęściej wybieraną obecnie jest sprężana falista która jest stosowana w poprzek siedziska, co w odróżnieniu od innych sprężyn nie powoduje wysiedzenia się w jednym miejscu, a pozwala na zachowanie elastyczności siedziska. Poza sprężyną warto także zwrócić uwagę na piankę. Najbardziej popularną jest wysoko elastyczna pianka poliuretanowa typu T. Jest to standardowy typ pianki, który jest najczęściej używany spośród wszystkich rodzajów pianek. Jej plusem jest wysoka elastyczność oraz niejednorodna budowa komórkowa, co sprawia, że posiada ona zróżnicowaną, porowatą strukturę. Takie właściwości powodują, że pianka jest bardziej elastyczna i odporna na odkształcanie się.
Kolejną pianką jest pianka HR, która jest bardzie odporna na utlenianie się, jest nieco grubsza i zapewnia większą miękkość siedziska.

 

 

Sofy i narożniki z funkcją spania – zastosowane mechanizmy

 

 

Gdy kupujemy meble tapicerowane z funkcją spania, przeznaczone do spania okazjonalnego warto sprawdzić jakie mechanizmy zostały zastosowane. Obecnie producenci stosują różne sposoby rozkładania funkcji spania. Należy więc zastanawiać się który sposób rozkładania będzie dla nas optymalny w kontekście, ustawienia mebla oraz miejsca, które mamy w naszym mieszkaniu, lub domu. Jeśli sofa z funkcją spania ma służyć nam tylko w momencie wizyt gości, to nie powinno być problemu, gdy funkcja spania będzie wykonana w standardowy sposób. Jeśli natomiast zamierzamy wykorzystywać narożnik z funkcją spania do codziennego snu, to warto zapytać, czy istnieje możliwość przygotowania funkcji spania na sprężynie, tak samo jak jest wykonane siedzisko mebla. Pozwoli to na większą trwałość oraz wygodę mebla.
W narożnikach najpopularniejszą funkcją spania jest tzw. funkcja Delfin, której zaletą jest duża powierzchnia spania i maksymalna wygoda. Funkcja otwiera się przez wysunięcie oraz podniesienie części funkcji spania. Kolejnym popularnych mechanizmem jest funkcja DL, czyli odchylenie oparcia mebla do przodu. Easy lift - po rozłożeniu sofy, powierzchnia służąca do spania jest równa za sprawą pianek o równej grubości, które są wykonane na sprężynach wysokiej jakości. Otwiera się ją w bardzo wygodny sposób - należy lekko unieść oraz wyciągnąć części służące do spania; Sedak - typ belgijka - najważniejszą zaletą tej funkcji spania jest duża prostota jej rozkładania oraz równa powierzchnia. Jest to możliwe dzięki materacowi wykonanemu z miękkiej pianki;

 

 

Jaką tkaninę wybrać?


Wybór tapicerki, tkaniny jest niezwykle ważny, bo to on będzie zdobił nasz narożnik, sofę czy też inny tapicerowany mebel. Nie ma jednej złotej rady, które pozwoli dokonać prawidłowego wyboru. Warto jednak wybrać tkaninę, która będzie odporna na tarcie, a także posiadała właściwości na których nam zależy. Jeśli w domu mamy zwierzęta, by była to tkanina łatwoczyszcząca i pet friednly. Jeśli mamy małe dzieci, to dobrze by była elastyczna, hydrofobowa oraz wytrzymała. Warto zawsze zapytać sprzedawcę o proponowane tkaniny, podając oczekiwania jakie mamy w stosunku do mebli tapicerowanych i w jakich warunkach będą one użytkowane.

Kategorie: Poradnik
Tags:
Pliki cookies są ważne dla prawidłowego funkcjonowania eurosofa.pl oraz w celu poprawy komfortu korzystania ze strony sklepu.
Wybierz «Akceptuj» lub «Ustawienia», aby ustawić swoje opcje.