Jak urządzić wąskie mieszkanie

Wąskie i długie mieszkania mogą wydawać się całkowicie nieustawne. Ich odpowiednie zaaranżowanie wymaga bowiem dobrze przemyślanego projektu, a także praktycznych rozwiązań, które dobrze zagospodarują przestrzeń. Równie ważnym aspektem jednak, obok funkcjonalności, jest także design wnętrza i jego stylowa prezencja.

Jak urządzić wąskie mieszkanie? Różnych kombinacji jest bez liku! Niektórzy na przykład łączą salon z kuchnią, inni zaś stawiają na praktyczny open space… Warto mieć jednak na względzie, że aranżowana przez nas przestrzeń ma być przede wszystkim przyjazna i komfortowa. W niewielkim, wąskim pokoju sprawdzi się więc prosty wystrój, bez zbędnych zdobień, w jasnych barwach. Na szczęście w sklepie Meble.pl znajduje się mnóstwo propozycji nie tylko praktycznych, ale też o interesującym designie.

 

 

Funkcjonalne wąskie mieszkanie
Kwestie przechowywania w niewielkich pomieszczeniach nadal budzą mnóstwo wątpliwości. Wiele osób rezygnuje z umieszczania w nich pojemnych szaf, co często okazuje się poważnym błędem – nieuporządkowane przedmioty tworzą bowiem wyłącznie efekt zagracenia i chaosu. W wąskim mieszkaniu powinna więc znaleźć się choć jedna szafa.

Jakie szafy najlepiej pasują do długiego, wąskiego pomieszczenia? Warto wybrać wysoką, w jasnym wybarwieniu, dostosowaną przede wszystkim do własnych potrzeb. Równie dobrze sprawdzi się tutaj uniwersalna biel, jak również jasne drewno czy kolorowe wstawki. Ponadto w naszej ofercie znajduje się mnóstwo modeli, które można konfigurować samodzielnie w opcjach dodatkowych – w wąskim mieszkaniu warto umieścić szafę z drzwiami przesuwnymi oraz lustrem. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi porządkowanie ubrań czy innych przedmiotów, ale też optycznie powiększy przestrzeń. Efektownie będzie się także prezentowało oświetlenie drzwi, które rozjaśni pokój w strategicznych miejscach.

 

 

Meble do wąskiego mieszkania
Kluczem do urządzenia stylowego wąskiego mieszkania są prostota i harmonia – taki właśnie efekt pomogą uzyskać meble w stylu minimalistycznym bądź skandynawskim. Nie wychodzą one z mody, są ponadczasowe, a dzięki uniwersalnej formie oraz wybarwieniu możemy z nich tworzyć rozmaite aranżacje. Często w niewielkim pokoju wystarczy wymienić jeden „główny” mebel, by całkowicie odmienić wystrój wnętrza. Jest nim na przykład… kanapa.

Myśląc o wąskim mieszkaniu, musimy pamiętać nie tylko o prezencji naszych mebli, lecz także o ich funkcjonalności. W tym wypadku doskonale sprawdzi się sofa rozkładana, która po chwili może zmienić się w łóżko dla domowników bądź niespodziewanych gości. Popularnością nieustannie cieszą się kanapy skandynawskie, lekkie wizualnie i niezwykle ustawne. W wielu oferowanych przez nas modelach można samodzielnie wybrać rodzaj wykończenia oraz tapicerkę, dzięki czemu design wąskiego salonu również może być maksymalnie dopracowany.

 


Rozwiązania w wąskim mieszkaniu
Jeśli ilość wydanych pieniędzy nie jest dla nas problemem, a chcemy cieszyć się w pełni wykorzystaną przestrzenią wąskiego mieszkania, doskonałym rozwiązaniem będą meble wykonane na indywidualne zamówienie. Nie musimy wtedy rezygnować z wymarzonego efektu, zachowana zostanie także funkcjonalność mebli, a dodatkowe funkcje będą na wyciągnięcie ręki.

Decydując się na meble pod wymiar, proponujemy skorzystanie z darmowej opcji projektowania. Dzięki ulepszonym funkcjom możemy zobaczyć „konstruowany” mebel, łącznie z jego wybarwieniem oraz istotnymi detalami. Ponadto samodzielnie określamy wielkość poszczególnych elementów – będziemy mogli więc cieszyć się doskonale urządzonym wnętrzem w dobrym stylu.

 

Kategorie: Poradnik
Tags:
Pliki cookies są ważne dla prawidłowego funkcjonowania eurosofa.pl oraz w celu poprawy komfortu korzystania ze strony sklepu.
Wybierz «Akceptuj» lub «Ustawienia», aby ustawić swoje opcje.